Mustafa Sandal maraqlı açıqlama verib
06 Aprel 2014 Bazar 13:04
Türkiyeli meşhur müğenni Mustafa Sandal Heyder Aliyev Sarayında konsert verib.
ANS PRESS-in melumatına göre, ifaçının perestişkarları bütün zalı doldurublar. Konsertin evvelinde iki mahnı ifa etdikden sonra qonaqları salamlayıb,Azerbaycanı çox sevdiyini ve Bakısda bu qeder perestişkarının olmasının ona böyük qüru verdiyini vurğulayıb. Bir-birinin ardıyca sevilen mahnılarını oxuyan Mustafa yeni oranjeman olunan mahnılarına da yer verib.

Bundan evvel olaraq 19 il il qabaq ilk defe Bakıda geldiyini, konsert verdiyini günü yadına salıb tamaşaçılar ile zarafatlaşıb. Musti leqebi ile tanınan senetçi Mustafa Sandal proqramda övladlarından da danışmadan keçmeyib. 5 yaşlı Yaman adlı oğlundan danışan müğenni, onun gimnastika derslerinde beraber meşq etdiyi ve sevdiyi qızın olduğunu deyib.

Konsert proqramında maraqlı meqamlardan biri ise müğenninin Eşim adlı solistinin Azerbaycan dilinde xalq artisti Zeyneb Xanlarovanın repertuarından olan “Nazlı yarım” mahnısını ifa edib. Mustafanın daha bir musiqiçisi, Emin Sabitoğlunun sonuncu telebelerinden olan Hakan Kanon instrumentalında möhteşem musiqi ifa edib. Onun bu ifası zalda oturan her bir tamaşaçı terefinden beyenilib, hetta bezileri ayaq üste reqs edibler.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar