Rotterdam meri azerbaycanlı biznesmenleri ölkesine devet edib
21 Noyabr 2013 Cümə Axşamı 15:06
Forumda her iki terefden senaye, gemiqayırma, konsaltinq, logistika ve s. sahlerde fealiyyet gösteren 50-e yaxın şirketin nümayendesi iştirak edib.
Azerbaycan ve Niderland arasında biznes forum keçirilib. ANS PRESS-in melumatına göre, tedbirde resmi şexslerle yanaşı, her iki terefden senaye, gemiqayırma, konsaltinq, logistika ve s. sahlerde fealiyyet gösteren 50-e yaxın şirketin nümayendesi iştirak edib. Biznes forumda çıxış eden İqtisadiyyat ve Senaye Nazirliyinin Aparat rehberi Samir Veliyevin Azerbaycanla Niderland Krallığı arasında elaqelerin uğurlu inkişaf etdiyini, her iki ölkenin emekdaşlığın genişlendirilmesinde böyük önem verdiyini diqqete çatdırıb. Samir Veliyev iki ölke arasında iqtisadi sahelerde elaqelerin genişlendirilimesi üçün böyük potensial olduğunu deyib.

Niderland Krallığının Rotterdam şeherinin meri ehmed ebutalib Azerbaycana seferinden memnunluğunu ifade edib ve rehberlik etdiyi şeherin esas iqtisadi saheleri barede melumat verib. Rotterdam meri Azerbaycanlı iş adamlarını Rotterdam şeherinin iş adamları ile feal emekdaşlığa devet edib. ehmed ebutalibin Niderladndın biznes ve investisiya imkanları barede teqdimatı Azerbaycan iş adamları terefinden maraqla qarşılanıb.

Azerbaycanda İxracın ve İnvestisiyaların Teşviqi Fondunun rehberi Rüfet Memmedov ve Niderlandın İxracın Teşviqi Şurasının Merkezi ve Şerqi Avropa üzre regional meneceri Villemie Everstin müvafiq olaraq Azerbaycan ve Niderlandın biznes ve investisiya mühiti barede teqdimatlarla çıxış edib.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar