Dövlet Neft Şirketi struktur deyişikliyi edib
29 Dekabr 2013 Bazar 15:12
Dövlet Neft Şirketi struktur deyişikliyi edib. Bir-birini tekralayan vezifeler üzre çalışanların işle teminatı mümkün olmadıqda onlara, emek haqqının 5 misli kompensasiyalar ödenilecek.
Dövlet Net Şirketi prezidentinin müvafiq emrleri ile 1 yanvar 2014-cü il tarixden ARDNŞ-nin “Kompleks qazma işleri” trestinin, Neft kemerleri İdaresinin ve Geofizika ve Geologiya İdaresinin tabeliyinde hüquqi şexs statusuna malik olmayan teşkilatların yeniden teşkil olunması qerara alınıb. ARDNŞ-den ANS PRESS-e verilen melumata göre, struktur deyişikliklerinin aparılmasının meqsedi ikipilleli idareetme sisteminden birpilleli idareetme sistemine keçmekden ibaretdir. Deyişikliklere esasen hemin müessiselerin strukturu idareetme aparatlarından ve istehsalat bölmelerinden ibaret olacaq ki, bunun da neticesinde idareetmenin çevikliyi ve operativliyi artacaq ve idareetme prosesleri sadeleşecek.

Struktur deyişiklikleri neticesinde istehsalatda çalışan işçilerin ixtisara salınması nezerde tutulmur. Yalnız mühendis-texniki heyetin terkibinde bir-birini tekralayan vezifeler üzre çalışan şexslerin şirketde müvafiq işle temin edilmesi mümkün olmadıqda onlara, ARDNŞ-de artıq bir neçe ildir ki, tetbiq olunan ve Azerbaycan Respublikası Neft Qaz Senayesi İşçilerinin Hemkarlar İttifaqları Teşkilatları ile razılaşdırılmış qaydada emek haqqının 5 (beş) misli mebleğinde kompensasiyalar ödenilecek.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar