Davos Forumu proqramı açıqlanıb
09 Yanvar 2014 Cümə Axşamı 00:04
Davos Forumu çerçivesinde Cenubi Qafqaz ve Merkezi Asiyada iqtisadi emekdaşlıq meseleleri müzakire olunacaq.
Yanvarın 22-25-de Davosda (İsveçre) keçirilecek enenevi illik Dünya İqtisadi Forumunun proqramı belli olub. APA-nın forumun metbuat xidmetine istinaden verdiyi melumata göre, builki toplantının mövzusu “Dünyanın yeniden qurulması: cemiyyet, siyaset ve biznes üçün neticeler” olacaq.

Siyasi liderler, meşhur iş adamları ve jurnalistler dünyadakı en ciddi problemleri, müasir cemiyyetin qarşılaşdığı qlobal, regional ve senaye transformasiyalarını müzakire edecekler. Proqrama bu il baş verecek qlobal hadiselere, qlobal enerji gündemine, Yaxın Şerqdeki ve Suriyadakı olaylara hesr olunmuş debatların keçirilmesi de daxildir. Elm sahesinde Nobel mükafatı laureatları ile görüşlerin, ABŞ, Rusiya, Çin üzre sessiyaların, Ukraynadakı son proseslerin müzakiresinin teşkili de gözlenilir.

Yanvarın 23-de forum çerçivesinde Cenubi Qafqaz ve Merkezi Asiyada iqtisadi emekdaşlıq meselesi, bölgenin iqtisadi bazasının diversifikasiyası, transserhed ticaretin artırılması ve s. mövzular müzakire olunacaq.

Xatırladaq ki, Davos forumu dünya siyasi ve biznes elitasının texminen 2 min temsilçisinin iştirakı ile her il keçirilir. Azerbaycan prezidenti de bu forumda defelerle iştirak edib.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar