Bakını lerzeye salan toyun sahibi tapıldı
06 Noyabr 2013 Çərşənbə 21:58
Hacı Qurbanın qızının da toyu bele olmuşdu.
Bir neçe gün önce Bakıda "Mercedes Gelandewagen”li avtomobil karvanı ile müşayiet olunan toy merasimine göre polis artıq axtarışlara başlayıb. “Qafqazinfo”ya daxil olan xebere göre, 25 “Gelandewagen” avtomobilinin iştirak etdiyi toy “kortej”inin yol-neqliyyat qaydalarını pozduğu bildirilir. Buna göre de, yol polisi artıq herekete keçib. Redaksiyamıza daxil olan xeberde bildirilir ki, bununla bağlı hetta keçmiş nazir Sefer ebiyevin ailesine müraciet olunub. Lakin aileden bu toy karvanınını keçmiş nazirin oğlunun toyu ile elaqeli olmadığı bildirilib.

“Qafqazinfo” toy sahibinin kimliyini müeyyen etmek üçün kiçik bir araşdırma aparıb. elde etdiyimiz melumata göre, merasim noyabrın 4-de “Hollywood” şadlıq sarayında baş tutub.

Belli olub ki, toy sahibi metbuatda qeyd edildiyi kimi sabiq müdafie naziri deyil, azerbaycanlı iş adamlarından biri olub. İş adamı ile bağlı bir sıra maraqlı melumatlar elde etmişik. Bele ki, ses-küylü toy sahibi olan biznesmen Salyan rayonunun Qarabağlı kendinden olan Qurban Abbasovdur (Hacı Qurban). Ona mexsus şirketler arasında oğlu İlkin ve qızı Nigarın adını daşıyan “İlkin N” ve “Nigar LTD”-nin şirketlerinin adı var.

Toy iş adamının oğlunun – İlkin beyin olub. İlkin ve Seide cütlüyünün toy merasiminde tanınmış simalardan aparıcı İlkin Hesenli, Manana, Mensum İbrahimov da iştirak edib.

DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar