Azerbaycan Belarus arasında bezi senedler imzalanıb
21 Noyabr 2013 Cümə Axşamı 17:22
İki ölkenin nümayende heyetlerinin iştirakı ile geniş terkibde görüş başa çatdıqdan sonra Azerbaycan Belarus senedlerinin imzalanması merasimi olub
Azerbaycan-Belarus senedleri imzalanıb. ANS PRESS-in Azertac-a istinaden verdiyi melumata göre, İlham eliyevin ve Belarus Respublikasının Prezidenti Aleksandr Lukaşenkonun nümayende heyetlerinin iştirakı ile geniş terkibde görüşü başa çatdıqdan sonra Azerbaycan-Belarus senedlerinin imzalanması merasimi olub.

“Azerbaycan Respublikası Prezidentinin ve Belarus Respublikası Prezidentinin Birge Beyannamesi”ni Prezident İlham eliyev ve Prezident Aleksandr Lukaşenko imzaladılar.

“Azerbaycan Respublikasının Tehsil Nazirliyi ve Belarus Respublikasının Tehsil Nazirliyi arasında Azerbaycan Respublikası erazisinde yeni tehsil müessiselerinin yaradılması haqqında Protokol”u Azerbaycanın tehsil naziri Mikayıl Cabbarov ve Belarusun tehsil naziri Sergey Maskeviç imzaladılar.

“Azerbaycan Respublikasının Xarici İşler Nazirliyi ve Belarus Respublikasının Xarici İşler Nazirliyi arasında Meslehetleşmeler Planı”nı Azerbaycanın xarici işler naziri Elmar Memmedyarov ve Belarusun xarici işler naziri Vladimir Makey imzaladılar.

“Azerbaycan Respublikası Hökumeti ve Belarus Respublikası Hökumeti arasında standartlaşdırma, metrologiya ve sertifikasiya sahesinde emekdaşlıq haqqında Sazişe deyişiklikler edilmesi barede Protokol”u Azerbaycanın Standartlaşdırma, Metrologiya ve Patent üzre Dövlet Komitesinin sedri Ramiz Hesenov ve Belarusun xarici işler naziri Vladimir Makey imzaladılar.

“Azerbaycan Respublikası Hökumeti ve Belarus Respublikası hökumeti arasında pensiya teminatı sahesinde emekdaşlıq haqqında Saziş”i Azerbaycanın emek ve ehalinin sosial müdafiesi naziri Selim Müslümov ve Belarusun xarici işler naziri Vladimir Makey imzaladılar.

“Azerbaycan Respublikası Hökumeti ve Belarus Respublikası Hökumeti arasında vergi qanunvericiliyine emel edilmesi meseleleri üzre emekdaşlıq ve qarşılıqlı yardım haqqında 5 noyabr 2004-cü il tarixli Sazişe elaveler ve deyişiklikler edilmesi haqqında Protokol”u Azerbaycanın vergiler naziri Fazil Memmedov ve Belarusun vergiler naziri Vladimir Poluyan imzaladılar.

Prezident Aleksandr Lukaşenkonun respublikamıza resmi seferi çerçivesinde iki ölke arasında daha beş sened imzalandı.

“Azerbaycan Respublikası Şamaxı Rayon İcra Hakimiyyeti ve Belarus Respublikası Qrodno vilayetinin Oşmyanski Rayon İcra Komitesi arasında emekdaşlıq haqqında Saziş”i Azerbaycanın Şamaxı Rayon İcra Hakimiyyetinin başçısı Asif Ağayev ve Belarusun Azerbaycandakı sefiri Nikolay Patskeviç imzalayıblar.

“Gence şeheri ve Qomel şeheri arasında emekdaşlıq haqqında Saziş”i Azerbaycanın Gence Şeher İcra Hakimiyyetinin başçısı Elmar Veliyev ve Belarusun Azerbaycandakı sefiri Nikolay Patskeviç imzalayıblar.

“Azerbaycan Respublikasının Merkezi Bankı yanında Maliyye Monitorinqi Xidmeti ve Belarus Respublikasının Dövlet Nezareti Komitesinin Maliyye Monitorinqi Departamenti arasında cinayet yolu ile elde edilmiş pul vesaitleri ve diger emlakın leqallaşdırılmasına ve terrorçuluğun maliyyeleşdirilmesine qarşı mübarize sahesinde emekdaşlığa dair Saziş”i Azerbaycanın Merkezi Bankı yanında Maliyye Monitorinqi Xidmetinin rehberi Adışirin Qasımov ve Belarusun Azerbaycandakı sefiri Nikolay Patskeviç imzalayıblar.

“Azerbaycan Diplomatik Akademiyası ve Belarus Yüksek Texnologiyalar Parkı arasında emekdaşlıq haqqında Saziş”i Azerbaycan Diplomatik Akademiyasının rektoru Hafiz Paşayev ve Belarusun Yüksek Texnologiyalar Parkı Administrasiyası Dövlet qurumunun direktoru Valeri Tsepkalo imzalayıblar.

“Azerbaycan Diplomatik Akademiyası ve Belarus Dövlet Universiteti arasında emekdaşlıq haqqında Saziş”i Azerbaycan Diplomatik Akademiyasının rektoru Hafiz Paşayev ve Belarusun tehsil naziri Sergey Maskeviç imzalayıblar.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar