AXCP ve Müsavatın mene 52 min dollar boru var
16 Noyabr 2013 Şənbə 22:00
Resul Quliyev: AXC, Müsavat, ADP - her biri 26 min dollar pul ödemeli idiler.
"Menim Müsavat ve AXC-ye olan ''borcum'' etrafında söz söhbet yaranması ve ireli sürülen iddialar gülüş doğurur".

ANS PRESS-in verdiyi melumata göre, bunu ACP lideri Resul Quliyev, özünün Facebook sehifesinde yazıb.

"Adeten sonradan heç bir ehemiyyeti olmayan hadiseleri unutmağa çalışıram. Bu ''borc'' meselesinin ortaya çıxması, meni yeniden o keçmişdeki hadiseleri xatırlamağa mecbur etdi. Hemin dövrde ilk defe peykle TV yayımı teşkil ede bilmişdik. Mirze Xezer de her gün orada veriliş aparırdı" - yazan ACP lideri qeyd edir ki, o vaxt seçkilerde iştirak eden bütün müxalifet nümayendeleri hemin tele-kanal vasitesi ile müsahibeler verirdiler: "Ve türk dostum tebliğat üçün maşın hazırlamaq, yeni güclü ses yayıcıları quraşdırmaq, maşının üzerine şüarlar yazmaq ve 1 ay Azerbaycanda seçki qabağı işletmek teşebbüsü ireli sürdü. Bu iki layihenin mebleği deqiq yadımda deyil, her halda 80 min dollardan aşağı deyildi. 45 min dollar TV, 35 min dollar da maşın üçün. Xercler 3 yere bölünmeli idi. Yeni AXC, Müsavat, ADP - her biri 26 min dollar pul ödemeli idiler".

R.Quliyevin sözlerine göre, AXC ve Müsavat heç ne ödemediler: "O meşhur 8 min dolları da kime verdiklerini açıqlasalar, çox memnun olardım. Çünki ne mene, ne TV-ni yaradanlara, ne de maşın teşkil edenlere onlar heç bir qepik de vermeyibler. Hemin o maşın da Azerbaycana gelib çıxmadı, hökümet Qazağa yaxın Gürcüstan erazisinde maşını yandırdı".

"Tam mesuliyyetle, her iki partiyanın o vaxtdan 52 min dollar borcları qaldıqlarını deyirem. Bu borclarını xahiş edirem, "Yeni Müsavat" ve "Azadlıq" qezetlerine ödesinler ve azad metbuata yardım etsinler" - deye eks-spiker sonda vurğulayır.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar