Tehsil Nazirliyinin avtobusları
17 Aprel 2014 Cümə Axşamı 15:28
11 nömreli internat ve 26 nömreli tam orta mekteblere çoxsaylı KİV nümayendelerinin mediaturu teşkil olunub.
Tehsil Nazirliyi terefinden internat ve idman mekteblerine verilmiş avtobusların ve ümumtehsil mekteblerinde müasir teleblere cavab veren avadanlıqlarla techiz olunmuş emek kabinetlerinin teqdimat merasimleri keçirilib. Tehsil Nazirliyinin metbuat xidmetinden ANS PRESS-e verilen melumata göre, bununla elaqedar olaraq, 11 nömreli internat ve 26 nömreli tam orta mekteblere çoxsaylı KİV nümayendelerinin mediaturu teşkil olunub.

Teqdimat merasimlerinde Tehsil Nazirliyinin nümayendeleri, müellimler, valideynler ve şagirdler iştirak edibler.

İlk önce 11 nömreli internat mektebde Tehsil Nazirliyinin tabeliyinde olan müvafiq tehsil müessiseleri üçün alınmış 7 eded “Hyundai County” neqliyyat vasitesi teqdim olunub.

Nezere çatdırılıb ki, bu neqliyyat vasitelerinin internat ve idman mektebleri şagirdlerinin ekskursiyaları, sergi salonlarına ve diger tehsil müessiselerine seferleri zamanı istifade olunması nezerde tutulub.

Sonra 26 nömreli tam orta mektebin emek kabinetleri üçün alınmış avadanlıqların teqdimat merasimi keçirilib.

İnternat ve ümumtehsil mektebleri şagirdlerinin emek kabinetlerinde teşkil olunmuş inteqrativ dersleri izlenilib. Hemçinin, qonaqlar şagirdlerin emek kabinetlerinde quraşdırılmış müasir avadanlıqlarla işlemek verdişleri ve yeni kabinetlerdeki ders prosesi ile yaxından tanış olublar.

Qeyd edilib ki, Tehsil Nazirliyi terefinden tehsil müessiselerinin maddi-texniki techizatının möhkemlendirilmesi istiqametinde böyük işler görülüb, paytaxtda 52 ümumtehsil mektebinin 104 emek kabineti müasir teleblere cavab veren avadanlıqlarla temin olunub. Öten il 370 fizika, kimya ve biologiya laboratoriyası müasir avadanlıqla techiz edilib. Hemçinin, son 25 ilde ilk defe olaraq ilk peşe-ixtisas tehsili müessiselerine 11 telim avtomobili verilib ve 37 kend teserrüfatı texnikası sifariş edilib.

Tehsil Nazirliyi terefinden heyata keçirilen bütün bu tedbirler şagirdlerin müvafiq peşe verdişlerine yiyelenmesi, fiziki emeye hörmet ruhunda terbiye olunması ve onların tedris nailiyyetlerinin yükseldilmesi meqsedlerine xidmet edir.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar