Abel Meherremov türk koordinatorlarla görüşdü
18 Mart 2014 Çərşənbə Axşamı 16:12
Görüşde rektor Abel Meherremov Bakı Dövlet Universitetinin tarixi ve bu günü barede TİKA emekdaşlarına melumat verib.
Bu gün Bakı Dövlet Universitetinin rektoru Abel Meherremovun Türk emekdaşlıq ve Koordinasiya Agentliyi Bakı Proqram Koordinasiya ofisinin (TİKA) emekdaşları – koordinator Mustafa Haşim Polat ve koordinator müavini İsmail Gürlek ile görüşü keçirilib.

ANS PRESS-in melumatına göre, rektor Bakı Dövlet Universitetinin tarixi ve bu günü barede melumat verib, burada işleyen professor-müellim heyetinin son iller elde etdiyi uğurlardan behs edib. Rektor universitetin beynelxalq elaqelerinin inkişaf etdiyini, o cümleden Türkiye Universitetleri ile uğurlu elaqler qurulduğunu ve bu istiqametde münasibetlerin yükselen xetle davam etdirildiyini nezere çatdırıb.

Koordinator Mustafa Haşim Polat öz növbesinde uzun iller sonra yeniden Azerbaycanda olmasından ve ölkede bir çox sahelerde müsbet yeniliklerin şahidi olmasından memnunluğunu ifade edib.

Bildirib ki, TİKA yüzden artıq ölke ile müxtelif sahelerde, o cümleden universitetler ile emekdaşlıq edir, universitetlerin maddi-texniki bazalarının daha da inkişaf etdirilmesi istiqametinde layiheler heyata keçirir. Qocaman tehsil ve elm ocağı olan Bakı Dövlet Universitetile de bu baxımdan emekdaşlıq etmekde maraqlı olduqlarını qeyd edib. Görüşde Avropa Şurası proqramı çerçivesinde Bakı Dövlet Universitetinde Telestudiyanın yaradılması, Jurnalistika fakültesinde radiostudiyanın maddi- texniki bazanın yenileşdirilmesi istiqametinde fikir mübadilesi aparılıb. Rektor Abel Meherremov nezerde tutulan layihe neticesinde universitetin teleradio studiyasında texniki imkanların daha da inkişaf etdirileceyi, Jurnalistika fakültesinin telebelerinin tecrübe imkanlarının genişleneceyini nezere alaraq qaldırılan meseleleri reğbetle qarşılayıb, studiyanın müasir standartlara cavab vermesi, maddi-texniki bazasının güclendirilmesi üçün universitetin de maliyye yardımı ayırmağa hazır olduğunu bildirib. Sonda layihenin gerçekleşdirilmesi ile bağlı müeyyen qerarlar qebul edilib.

DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar