Adam öldüren sürücü tutuldu
13 Fevral 2015 Cümə 15:38
Yol hereketi ve neqliyyat vasitelerinin istismarı qaydalarını kobud şekilde pozmaqla piyadanın ölümüne sebeb olan ve hadise yerinden qaçan sürücü müeyyen edilerek tutulub.
Baş Prokurorluğun metbuat xidmetinden ANS PRESS-e verilen melumata göre, fevralın 12-de saat 20 radelerinde rayonun Sabunçu qesebesi erazisinde namelum avtomobilin sürücüsünün yol hereketi qaydalarını pozaraq piyada - 1972-ci il tevellüdlü Hesenov Mahir Qılıncxan oğlunu vurub hadise yerinden qaçıb.

M.Hesenov aldığı xesaretlerden xestexanada ölüb. Faktla bağlı Rayon Polis İdaresinin İstintaq şöbesinde Cinayet Mecellesinin 263.2 (yol hereketi ve neqliyyat vasitelerinin istismarı qaydalarını pozma, ehtiyatsızlıqdan zererçekmiş şexsin ölümüne sebeb olduqda) ve 264-cü (yol neqliyyat hadisesi yerinden qaçma) maddeleri ile cinayet işi başlanıb.

Heyata keçirilen istintaq ve emeliyyat-axtarış tedbirleri neticesinde qeyd olunan yol neqliyyat hadisesinin “İSUZU” markalı 90-RJ-463 dövlet qeydiyyat nişanlı avtobusun sürücüsü 1963-cü il tevellüdlü Semedov Yusif Esger oğlu terefinden töredilmesinde kifayet qeder esaslı şübheler yarandığından, o, tutularaq istintaqa celb olunub.

Hazırda iş üzre zeruri istintaq tedbirleri davam etdirilir.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar