Elcezair Rusiya millileri qarşılaşır
26 İyun 2014 Cümə Axşamı 11:26
Bu gün üçün dünya çempionatının teqvimi. Elcezair Rusiya millileri qarşılaşır.
Bu gün üçün Dünya çempionatının teqmivi ile sizi tanış edirik:

Portuqaliya-Qana. 26 iyun, saat 21:00

3-cü turda Portuqaliya mümkünolunmaza imza atmalıdır. Yığma Qananı 4-5 qol ferqi ile meğlubetmeli, bundan sonra ise ABŞ ve Almaniyanın heç-heçe oynamayacağına inanmalıdır.

2 tura 1 xal qazanan Qana yığması ABŞ ile heç-heçeni, Almaniyaya qelebeni itirdiyinden bu ona pley-off-u da itirmeyine sebeb ola biler. Ekspertlerin fikrince görüşde 35 faiz Qanaya saxlamaqla, 65 faiz qelebe şansı Portuqaliyadadır.

Almaniya-ABŞ. 26 iyun, saat 21:00
ABŞ yığması axrıncı matçda ela oyun gösterdi . Lakin Almaniya millisi bir az onlara çox gele biler. Buna baxmayaraq qrupda qalmamaq üçün xal toplamaq lazımdır. Amerikalılar özlerinin en yaxşı nailiyyetini 1930-cu ilde gösteribler. Onlar Dünya Çempionatının 3-cü pillesine yüksele bilibler. Bundan elave yığma 5 defe CONCACAF kubokuna ve 2009-cu ilde konfrderasiyalar kubokunda 2 ci yere nail ola bilibler.
Almanlar birinci turda çempionatın favorit komandalarından idi. İkinci turda ise favorit kimi tek qaldı. 3 turda onların bura ne üçün geldiklerini bir daha isbat etmeye deyer. Almaniya yığması 3-defe Dünya Çempionu olub.
Görüşde ABŞ yığmasında 37 faiz olmaqla, qalib olma şansının 67 faizini almanlar pzlerinde saxlayır.

Koreya-Belçika. 27-iyun, saat 01:00
Koreya yığmasının 8/1 finala çıxması yalnız belçikalılar üzerinde qelebe hell ede biler. Bele çıxır ki, pley-off-da oynamaq koreyalılara çox ağır başa gele biler. İlk defe 1954-cü ilde DÇ-ye çıxan yığma, 2002-ci ilde ölkesinde keçirilen çempionatda 4-cü yer alıb. Bundan elave 1956 ve 1960 cı illerde Koreya yığması Asiyanın en yaxşı komandası olub.
Belçikalıları qrupda birinci yerden yalnız möcüze terpede biler. Demeli özlerini onsuzda ela hiss eden esas oyunçu heyetine bir az da istrahet vermek olar. Belçikalılar ilk DÇ-de 1930-cu ilde çıxış edibler. en yaxşı nailiyyetleri 1986-cı ilde 4-cü yere çıxmasıdır. Yığmanın hesabında Antverpende keçirilen olimpiya oyunlarının qızıl, ve Avro-80 oyunlarının gümüş medalı var.

Görüşde udmaq şansı 31 faiz Koreyada olmaqla, 69 faiz Belçikaya aiddir.

elcezair-Rusiya. 27 iyun, saat 01:00
elcezair ikinci turda gösterdi ki, ondan çekinmeye deyer. Rusiyanın müdafiesi Koreyadan güclü sayılsada, onunda komandanın tapmalı olduğu öz açarları var. 1982-ci ilden başlayaraq elcezair komandası 3 defe DÇ-de iştrak etsede, qrup oyunlarından heç vaxt çıxa bilmeyibler. Yımanın en yaxşı nailiyyeti 1990-cı ilde afrika xalqlarının Kubokunu ram etmesidir.

Fabio Kapellonun komandası üçün ise meselenin helli sadedir. Pley-off-da iştrak etmek üçün o mütleq elcezairi udmalıdır. Buna göre maraqlı oyun baş vereceyi şübhesizdir. SSSR-nin dağılmasından sonra Rusiya millisinin en böyük nailiyyeti Avro-2008-de bürünc medaldır.

Yığmalar bundan evvel görüşdükleri bir oyunu heç-heçe başa vurublar.

Ekspertlerin fikrince qelebe şansı elcezairde 33 faiz olmaqla, 67 faiz Rusiya yığmasına aiddir.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar