Azerbaycanda işlemiş biznesmen Kirill Qaburiç baş nazir ola biler
15 Fevral 2015 Bazar 14:12
Moldova prezidenti Nikolay Timofti baş nazir vezifesine Kirill Qaburiçi teyin edib.
Moldova prezidenti Nikolay Timofti baş nazir vezifesine yeni namized olaraq Kirill Qaburiçi teyin edib.

ANS PRESS-in melumatına göre, eger parlament bu namizedi de tesdiqlemese, Moldovada qanunverici orqan buraxılacaq ve növbedenkenar seçkiler keçirilecek.

Lakin Moldova Respublikasının Sosialistler Partiyasının lideri İqor Dodonun fikrince, parlament Qaburiçi qebul etse bele, 2 aydan sonra hakimiyyet dağılacaq ve növbedenkenar seçkiler keçirilmeli olacaq. Bununla da sosialistler Kirill Qaburiçi desteklemediklerini bildiribler.

Lakin demokratlar Kirill Qaburiçe ses vereceklerini qeyd edibler. Seçkiler zamanı kommunistlerin de Qaburiçi desteklemeleri gözlenilir. Bele ki, kommunistler partiyasının üzvleri prezident Timofti ile danışıqlar zamanı bildiribler ki, onlar baş nazirliye namizedi yalnız o halda destekleyecekler ki, namized biznes sahesinden olsun.

Xatırladaq ki, yeni namized teyin edilen Kirill Qaburiç 2012-ci ilde "Azercell" mobil operatorunun rehberi olub. Lakin o, 2014-cü ilde bu vezifeni terk edib ve bildirib ki, bir daha "Teliasonera Group" ile işlemek istemir. O, hem de Moldovada mobil elaqe şirketlerinden birinin direktoru da olub.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar